ابزاهای مورد نیاز برای تعمیر خانه

ابزارهای مورد نیاز در تعمیر خانه

ابزارهای مورد نیاز در تعمیر خانه موضوع این مقاله است. که به دنبال مقاله ابزار ارائه می گردد.

مقدمه

در این مقاله ما مجموعه ای از ابزارها را معرفی می کنیم که در تعمیر منزل می توانند به شما کمک کنند. مزیت استفاده از این ابزارها این است که باعث صرفه جویی در وقت، هزینه شما می شود. همچنین برای نگهداری از این وسایل به فضای کمتری نیاز دارید.

ابزارهای مورد نیاز در تعمیر خانه

 1. دستگاه سوراخ کن

یک دستگاه سوراخ کن که  تمام ویژگی های ابزارهای سوراخ کن قدیمی را دارد و با این تفاوت که قیمت این دستگاه نصف دستگاه های قدیمی است.  نمایه سازی، الگوبرداری و ایجاد خم، همه فقط با پایین کشیدن دسته انجام می شود. این دستگاه بسیار مقرون به صرفه تر از دستگاه های جیبی گران قیمت اختصاصی است که در مغازه های کابینت ساز یافت می شود.

این دستگاه می تواند سه نوع سوراخ ایجاد کند؛ استاندارد، میکرو و بزرگ. این دستگاه روی موادی با ضخامت 2/1 اینچ کار می کند. اتصال وکیوم به دستگاه باعث جمع آوری زباله ها می شود و به کار حفاری سرعت می بخشد. مانند دستگاههای فروشگاهی ساخته شده است. اما وزن آن فقط در حدود 20 پوند است، بنابراین می توان به راحتی آن را به محل کار انتقال داد. شما نجاران و کابینت سازان حتما به داشتن و استفاده از این دستگاه علاقه مند خواهید بود.

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-دستگاه سوراخ کن
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-دستگاه سوراخ کن

 

2. منگنه ی بادی

همه ی شما سقف سازان یک منگنه سبک و یک چکش با کیفیت دارید، بهتر است منگنه بادی را نیز امتحان کنید. یک منگنه کوب بادی برای کوبیدن سوزن های منگنه از نیروی فشار هوا استفاده می کند. این نوع منگنه کوب نسبت به سایر منگنه کوب ها مثل دستی و برقی بزرگ تر و سنگین تر است. این نوع منگنه کوب هم ابزاری برای تعمیر خانه است و هم برای استفاده های صنعتی و حرفه ای بکار گرفته می شود. این نوع منگنه توسط برقکارها، تولیدکنندگان مبلمان و نصب کنندگان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد. منگنه کوب بادی چند کاربردی است  و می تواند میخ ها و سوزن های منگنه را شلیک کند. بسیاری از منگنه کوب ها می توانند سوزن ها و میخ های به هم پیوسته ای را که به نام خشاب شناخته می شوند در خود جا بدهند؛ تا نیاز نباشد برای دوباره پر کردن وسیله زمان زیادی صرف کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-استیپلر
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-استیپلر

3.قلاب

هنگامی که به تنهایی به تعمیر خانه می پردازید، اندازه گیری، علامت گذاری و نگه داشتن چوب کارآسانی نیست. همچنین در زمان کار در سقف، نگه داشتن ابزار با یک دست و استفاده از دست دیگر برای جلوگیری از سقوط از نردبان آسان نیست. برخی از ابزارها دارای قلاب هایی هستد که در کارخانه روی آنها نصب شده است.

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-قلاب
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-قلاب

4. دستگاه چسب تفنگی

در صورتی که قصد ندارید یک اسپری چسب را به صورت کامل مصرف کنید، استفاده از دستگاه تفنگی به شما کمک خواهد کرد. این دستگاه به این صورت کار می کند که اسپری چسب را روی دستگاه نصب می کنید و پس از اتمام کار اسپری را جدا می کنید.

مزایای استفاده از این دستگاه
 • جلوگیری از هدر رفتن چسب
 • استفاه بهینه از چسب
 • تمیز کار کردن دستگاه
 • کنترل بیشتر دستگاه هنگام چسب زدن با تنظیم چرخ دستگاه برای کنترل سرعت جریان چسب
 • صرفه جویی در هزینه ی مصرف شده برای چسب
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-چسب تفنگی
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-چسب تفنگی

5. قیچی

قیچی، ابزار نسبتا سنگینی است و اندازه آن 7 اینج است. فضای زیادی در جعبه ابزار نمی گیرد. دستگیره های آن به خوبی در دست جا می گیرند با کمک این وسیله می توان سیم های آلومینیومی و فولادی را برش داد.

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-قیچی
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-قیچی

 

6. دریل پیچ گوشتی

دریل پیچ گوشتی کاربردهای فراوانی دارد. برای نصب قفسه‌ها، آویختن پرده‌ها و سرهم‌بندی کردن مبلمان داشتن یک دریل در خانه ضروری است. دریل پیچ گوشتی دو کار را انجام می دهد به اینصورت که اول با دریل کردن یک سوراخ ایجاد می‌ کند و سپس یک پیچ یا هر اتصالات دیگری را  بسته یا باز می‌ کند. مته های نگهدار با زاویه 20 درجه در انتهای دریل باعث استفاده راحت تر آنها در مکان های تنگ می شود.

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-دریل
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه-دریل

7. شیلنگ فلکسبیل

شلنگ های فلکسبیل بسیار سبک وزن هستند، بدنه آنها بسیار انعطاف پذیر هستند. دارای یک لایه ی سطحی حصیری شکل هستند.

مزایای شلنگهای فلکسبیل
 • تحمل دماهای بالا
 • انعطاف پذیری در مقابل انبساط و انقباض حرارتي در خطوط لوله
 • تحمل فشارهاي زياد تا 200 Bar
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • مقاوم در برابر آتش و شعله مستقيم
 • مقاومت در برابر سايش و نفوذ اجسام خارجي
 • مقاومت خوردگي بالا و امكان استفاده براي انتقال اكثر سيالات صنعتي
 • انعطاف بالا و قابليت اتصال به قسمت هاي متحرك تجهيزات
 • نصب آسان در مكانهايي كه لوله كشي دشوار است
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه- شلنگ فلگسبیل
ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر خانه- شلنگ فلگسبیل

 

8. انبردست دم باریک

انبردست دم باریک نوع دیگری از انبردست معمولی است با این تفاوت که آرواره های آن نسبت به آراره های انبردست معمولی بلندتر و به شکل مخروط هستند.

کاربرد انبردست دم باریک
 • نگه داشتن، خم کردن و بریدن سیم و کابل
 • نگه داشتن و خم کردن صفحات فلزی نازکتر
 • قرار دادن وسایل ریزی مثل واشر در جای خودشان
مزیت انبردست دم باریک نسبت به انبردست معمولی

در فضاهای تنگ که جای کافی برای وارد کردن زبانه‌های انبردست معمولی وجود ندارد یا جاهایی که دهانه کوتاه انبردست به آن نمی‌رسد می توان ازنوع دم باریک انبردست به دلیل شکل خاص آن استفاده کرد.

9. داربست زمینی

استفاده از داربست برای ایمنی کار در ارتفاعات بسیار مهم است. استفاده از نردبان و داربست های ساخته شده از چوب بسیار مشکل است و معمولاً نیاز به حفر سوراخ برای محکم کردن پایه ها دارد. استفاده از داربست های آماده باعث سهولت در کار شما می شود. از این داربست می توانید بر روی زمین ناهموار هم استفاده کنید. دارای سه پا است که به راحتی تنظیم می شود تا با شرایط زمین سازگار شود. این داربست ها 5 فوت ارتفاع دارند.

ابزارهای مورد نیاز در تعمیر خانه-داربست
ابزارهای مورد نیاز در تعمیر خانه-داربست

 

10.چکش مهندسی

یکی از ابزارهای دستی عمومی است و وسیله ای برای وارد کردن ضربه های ناگهانی به یک شیء است. عمده استفاده چکش برای کوبیدن میخ، آهنگری فلزات، ضربه زدن به انواع قلم و همچنین شکستن اجسام مختلف است. این ابزار که در انواع گوناگونی هم ساخته می شوند در بسیاری از مشاغل کاربرد دارد.
چکش از یک قسمت سر، از جنس فلز و یک دسته غیر فلزی (برای جذب ضربه وارده) تشکیل شده است که با یک گره مخصوص یا با چسب یا به وسیله هر دو به هم متصل می شوند. قدرت یک چکش از وزن قسمت سر و همچنین طول دسته آن حاصل می شود.

چکش آجر

چکش آجر برای برش آجرها استفاده می شود و همچنین در صورت بیرون آمدن آجرها از خط دوره، آجرها را فشار می دهند. تا همگی در یک سطح قرار بگیرند.

امیدواریم این مقاله مفید بوده باشد. در مقاله های بعدی سایر ابزارها خدمتتان معرفی می گردد.

منبع

Home Repair Tools for the Pro

 

 

Spread the love
 • Yum

2 نظر

 • zahra hashemi

  عالی بود . ممنونم

  • maryam khakpour

   ممنون از توجه شما، امیدوارم مفید واقع شده باشد.

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *