ابزار

ابزار

عنوان مقاله ی ما ابزار می باشد. شما با مطالعه ی این مقاله با گروه ابزار آلات دستی آشنا می شوید. امیدوارم مورد توجه واقع گردد.

این مقاله توسط لیندا ویلسون نوشته شده است و توسط زهرا هاشمی زاده ترجمه شده است.

ابزار چیست

در ساده ترین تعریف ابزار چیزی است که به انجام یک کار کمک می کند . اما جایگزینی برای انسان نیست که کار را انجام دهد. این موضوع بسیار ساده است.آن می تواند یک وسیله باشد. یا می تواند یک کمک رسماً ساختاری و مبتنی بر رایانه برای تجزیه و تحلیل باشد. اما در اصل چیزی است که می تواند برای دستیابی به کاری به کار رود.
ما می توانیم از چنین وسایلی  برای کمک به مشکلات ، نوآوری و طراحی در شرکتها استفاده کنیم.
هزاران وسیله در دسترس است . هر کدام از آنها به رفع مشکلی کمک می کنند.

انواع مختلف ابزار دستی و کاربرد آنها

وسایل دستی چیزهای اساسی در زندگی روزمره ما است. ما از آن برای اهداف باغبانی خود و اهداف دیگر استفاده می کنیم.

وسایل دستی به هر نوع وسیله ای اطلاق می شود که می توان از آن برای انجام کاری استفاده کرد و نیازی به نیروی موتور یا برق ندارد.  مجموعه ای از وسایلی مانند چکش ، آچار ، برش ، گیره و موارد دیگر که به این منظور می توان استفاده نمود.

تولید کنندگان پیشرو ابزار دستی در ایران طیف گسترده ای از وسایل دستی را در بازار می فروشند. این ابزارهای دستی کلی با بالاترین کیفیت ساخته شده اند . این وسایل برای انجام حتی کوچکترین کارهای خانگی یکی از موارد ضروری است.

متداول ترین وسایل دستی برای اهداف عمومی

چاقوها

ما فقط در مورد چاقوهای آشپزخانه شما صحبت نمی کنیم.  هر وسیله ی خانگی مانند چاقو باید درجه صنعتی داشته باشد. این ابزار آلات با مواد سخت ساخته شده اند و می توان برای باز کردن جعبه ها یا برش مواد نه چندان سخت استفاده کرد. برای اقدامات ایمنی ، مطمئن شوید که تیغه چاقو هنگام استفاده ، مکانیزم قفل ندارد.

ابزار-چاقو
ابزار-چاقو

قیچی

قیچی رایج ترین وسیله موجود در هر خانه است. وسیله چند منظوره است. آنها در هر موقعیتی مفید هستند .خواه برای یک پروژه مدرسه ، آشپزخانه ، یک کار DIY یا هر چیز دیگری که بخواهید. قیچی علاوه بر برش می تواند در باز کردن بسته ها یا جعبه ها مفید باشد.

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی ها به شکل و اندازه های مختلف توسط سازندگان ابزار دستی به بازار عرضه می شوند. این وسیله یکی از وسیله های ضروری در کیت لوازم خانگی است. از آنها می توان برای پیچاندن یا شل کردن پیچ ها بر روی هر سطحی ، محکم کردن لولا ، نصب سوئیچ های سبک یا مونتاژ مبلمان استفاده کرد. پیچ گوشتی از تیغه هایی با عرض و طول های مختلف برای اهداف خاص ساخته شده است. تیغه از فولاد کربن جعلی ساخته شده است که باعث سختی و محافظت در برابر گرما می شود. دسته ای را می توان از پلاستیک با کیفیت بالا تهیه کرد تا چسبندگی خوبی به دست آورد.

ابزار - پیچ گوشتی
ابزار – پیچ گوشتی

چکش

چکش به منظور انتقال نیروی زیاد در یک منطقه کوچک طراحی شده است. این وسیله از دسته ی چوبی بلند متصل  به یک بلوک فلزی ساخته شده است. این وسیله می تواند برای انتقال نیرو به میخ ، شکستن اجسام و جعل فلز استفاده شود. چکش باید سنگین باشد ، بنابراین در حین چکش زدن میخ ها روی دیوار موثر است. اما مطمئن شوید که از نظر وزن مناسب برای کار مورد نظر شما است. فرد باید بتواند بدون هیچ مشکلی چکش را به راحتی بلند کند. هنگام انتخاب چکش ، باید در بین طیف گسترده ای از اندازه ها و وزن های موجود ، با دقت لازم انتخاب کنید.

آچار

از آچار برای گرفتن و چرخاندن اشیاء استفاده می شود. در مونتاژ مبلمان یا تعمیر دوچرخه استفاده می شوند. از آنها می توان برای شل یا سفت کردن پیچ و مهره استفاده کرد . همچنین از آچارها برای کار در لوله کشی در محلهایی که نیاز به  چرخش لوله است استفاده نمود.  استفاده می شود. انواع مختلف آچارها توسط سازندگان ابزار دستی در ایران ساخته می شوند. که  انواع مختلفی دارند و با توجه به نوعشان از بسته یا قابل تنظیم متفاوت است.

ابزار - آچار
ابزار – آچار

انبر

انبردست وسیله  دستی مشترکی است که تقریباً در هر خانوار یافت می شود. آنها به نگه داشتن محکم اجسام ، خم کردن مواد دیگر و از بین بردن عناصر ناخواسته کمک می کنند. می توان از آن برای خم شدن یا صاف كردن سیمها ، خراش یا برش سیم ، بیرون آوردن پیچ ها ها یا سوزن های كوچك استفاده كرد و یا فقط اشیاء را در یك جا محكم نگه داشت. انبردست هایی با انتهای نوک سوزنی و توانایی برش سیم بهترین نوع برای استفاده در منزل هستند. آنها چه در یک کارگاه و چه در خانه مفید هستند.

گیره

گیره وسیله ای است که برای نگه داشتن یا ایمن کردن اجسام محکم به کار می رود. آنها از حرکت یا جداسازی از منطقه ی مورد نظر جلوگیری می کنند. گیره ها می توانند موقتی باشند ، مثلا برای قرار دادن اجزاء در هنگام ثابت کردن آنها در کنار هم ، یا می توانند دائمی باشند. آنها معمولاً در کارهای تعمیر ، جمع آوری مبلمان یا پروژه های DIY استفاده می شوند.

دستبند (Bradawl)

دستبند وسیله دستی با تیغه ای مشخص مانند پیچ ​​گوشتی مستقیم و دسته ساخته شده از چوب یا پلاستیک است. هدف از این ابزار ایجاد تورفتگی در چوب یا مواد دیگر است به گونه ای که می توان پیچ ها را در آن راحت کرد. هنگام پیچ کردن چیزی مفید است.

متر یا نوار اندازه گیری

نوار اندازه گیری ضروری است. در هر کیت ابزار خانگی. آنها در اندازه گیری اتاق یا دیوار مفید هستند. اگر برخی از پروژه های مبلمان DIY را شروع می کنید یا خانه خود را نقاشی می کنید ، اولین چیزی که به آن نیاز دارید ، اندازه گیری نوار است. برای مصارف خانگی ، اندازه گیری نوار 16 تا 20 فوت برای اندازه گیری آسان و دقیق کافی است.

ابزار - متر
ابزار – متر

برای تهیه ابزار آلات خود با ما تماس بگیرید.

Different Types of Hand Tools and their Uses

Spread the love
  • Yum

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *